INFORMACJA TECHNICZNA FUJIFILM NR 1/2019

CHEMIA FOTOGRAFICZNA A KOSZTY EKSPLOATACJI

W związku z obecnością na rynku różnych zamienników chemii fotograficznej, chcielibyśmy przybliżyć Państwu wyniki testów i przeprowadzanych badań.
Chemia fotograficzna Fujifilm, jak również innych dostępnych marek na rynku europejskim poddawana jest corocznym badaniom. Głównym parametrem badania są właściwości sensytometryczne papieru (w procesie RA 4) marki Fujifilm i innych marek oraz chemii Fujifilm i innych marek.

Rezultaty testów i badań potwierdzają bardzo dobre parametry jakościowe przy stosowaniu chemii i papieru FUJIFILM jednocześnie i dotyczą one:
- czystej bieli
- żywych i nasyconych kolorów
- głębokich czerni
- doskonałej stabilności procesu chemicznego, również przy niskich przebiegach

STABILNOŚĆ PROCESU CHEMICZNEGO PRZY NISKICH PRZEBIEGACH / MINILABY

Testy skupiały się m.in. na minimalnej wymaganej wielkości produkcji przy zastosowaniu chemii kartridżowowej dla zagwarantowania stabilności procesu chemicznego i zostały przeprowadzone na Minilabach: Frontier 550, 570, 590. Najlepsze wyniki w testach osiągnęły 3 typy chemii kartridżowej: CP-49E,
CP49HVII i CP49LR FUJIFILM w porównaniu z zamiennikami innych pięciu marek : A, B, C, D, E. Poniżej umieszczone dane są szczególnie ważne biorąc pod uwagę zmniejszające się przeroby w produkcji odbitek jak również wahania produkcji w cyklu rocznym.


Minimalna wymagana ilość papieru m2/tydzień dla uzyskania stabilności procesu chemicznego:


Oryginalna chemia FUJIFILM zaopatrzona jest w odpowiednie proporcje środków konserwujących, które znacząco spowalniają proces krystalizacji w tankach roboczych. Aby uniknąć wysokich kosztów eksploatacji (problemów z ustawieniami maszyny, wymianą chemii) i jednocześnie zabezpieczyć swoje urządzenia dla najbardziej wydajnej pracy w cyklu rocznym, zalecamy używanie oryginalnej chemii fotograficznej FUJIFILM. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym serwisem maszyn.

Zespół FUJIFILM:

e-mail: informacje_feg-pl@fujifilm.com, tel. 22 517 66 00

Inżynier serwisu FUJIFILM: Marek Karaszkiewicz 603 807 313